Kategorie
Telewizory

Jak przesłać obraz z telefonu na telewizor?

Multimedia otwierają dziś przed użytkownikami ogromne możliwości, z których każdy ma szansę korzystać w zasadzie bez ograniczeń. Warto w takich sytuacjach korzystać z tych opcji, jakie nierzadko są pod ręką, a które nie dla wszystkich są czymś oczywistym. Całkiem często korzystanie z serwisów streamingowych odbywa się za pośrednictwem smartfonów, które pozwalają cieszyć się filmami online w zasadzie bez ograniczeń – wystarczy tylko aktywne i stabilne złącze internetowe.

Co jednak zrobić, jeżeli ktoś chciałby film z telefonu jednak obejrzeć na większym ekranie? Jak się okazuje, takie możliwości istnieją i nie wiążą się z inwestowaniem w skomplikowane urządzenia, choć czasami pewne dodatkowe akcesoria są przydatne.

Filmowa uczta ze smart TV i bez niego

Gdy ktoś ma pod ręką odbiornik telewizyjny z wbudowaną funkcją smart TV, a takich urządzeń jest w tym momencie w ofercie rynkowej większość, często nie będzie nawet miał potrzeby przerzucania obrazu i audio z telefonu na większy ekran. Zintegrowane aplikacje streamingowe zwykle działają na takich telewizorach bez zarzutu.

Jeśli z jakichś powodów jest inaczej, sposobem na obejście ograniczeń jest funkcja Chromecast wywodząca się z systemu Android. Pozwala ona na przesyłanie obrazu i dźwięku ze smartfonów na telewizory z systemem Android TV i wbudowaną analogiczną funkcją. Co w sytuacji, gdy posiadamy nieco starszy odbiornik? Na to również są sposoby.

Dodatkowe adaptery dla kinomanów i nie tylko

Jeśli telewizor nie posiada funkcji smart TV, nadal nic straconego. W sprzedaży są bowiem bardzo korzystne cenowo rozwiązania w postaci różnego rodzaju smart-boksów oraz urządzeń z kategorii Android stick. Mają one wgrany system Android i pozwalają na korzystanie z multimediów internetowych na starszych odbiornikach.

Wystarczy tylko zapewnić takiemu gadżetowi źródło zasilania (najczęściej przez port USB) i podłączyć go do wolnego portu HDMI. Wtedy Chromecast pozwoli bez trudu przesłać obraz ze smartfona, oczywiście razem z dźwiękiem.