Kategorie
Kino domowe

Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Przybywa osób, które chcą cieszyć się najwyższą jakością oglądania filmów odtwarzanych z płyt DVD, Blu-ray czy też cyfrowych nośników danych. Również streamingiem z platform wideo można cieszyć się w wyższej jakości, korzystając także z dobrodziejstw dźwięku wielokanałowego. Obecnie zestawy kina domowego to coś zupełnie innego niż w momencie, gdy rozwiązanie to w ogóle pojawiało się na polskim rynku. Kiedyś zestawy głośników, zwykle z dołączonym odtwarzaczem DVD, bardziej wyglądały aniżeli zachwycały brzmieniem.

Stanowiły one doraźną odpowiedź na modę, jednakże osoby chcące cieszyć się autentycznym kinowym doświadczeniem w domowym zaciszu i tak musiały sięgać do bardziej zaawansowanych sprzętów.

Teraz kino domowe może zachwycać pełnią doznań

Osoby zainteresowane zakupem wysokiej klasy nagłośnienia przydatne w czasie oglądania filmów mają wiele opcji. Na rynku są bowiem zarówno gotowe zestawy, ale już z wyraźnie audiofilskim sznytem, jak też pojedyncze elementy, z których w zależności od potrzeb można łatwo uczynić kino domowe z prawdziwego zdarzenia. Część najbardziej świadomych i zarazem ambitnych konsumentów dąży do tego, aby wszystkie głośniki, amplitunery oraz inne akcesoria skompletować samodzielnie wedle indywidualnych potrzeb.

Bez wątpienia daje to konkretne korzyści, choć w postaci bardziej dopracowanego brzmienia ścieżek dźwiękowych.

Podłączenie kina domowego do odbiornika

Jeśli chodzi o samo techniczne podłączenie sprzętu audio do telewizora, zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu porty HDMI znajdujące się na każdym współczesnym odbiorniku. Interfejs ten ma spore walory. Przede wszystkim pozwala na jednoczesne przesyłanie dźwięku i obrazu.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze złącza optycznego typu toslink, które pozwala na praktycznie bezstratny przesył sygnału audio z jednego urządzenia do drugiego. W zależności od potrzeb w pewnych sytuacjach sprawdza się też transmisja bezprzewodowa, chociażby za pośrednictwem odpowiedniego standardu w ramach Bluetooth.