Kategorie
Telewizory

Czym czyścić ekran telewizora? Domowe sposoby

Czyste i zadbane ekrany urządzeń elektronicznych są ważne. Chodzi tu w podobnym stopniu o estetykę, jak też o walory natury użytkowej. Jednakże nie wszyscy wiedzą, jak właściwie zadbać o ekran na przykład odbiornika telewizyjnego, aby móc się cieszyć klarownym obrazem i jednocześnie nie uszkodzić w żaden sposób powłoki, za którą skrywa się właściwa matryca urządzenia. Tymczasem w większości przypadków nie ma nawet konieczności sięgania po żadne specjalistyczne środki czy akcesoria.

Warto przyjrzeć się tematowi i ustalić, w jaki sposób najlepiej doprowadzić ekrany telewizorów, ale także komputerów czy tabletów do idealnej postaci.

Lśniące ekrany bez wysiłku

Bardzo dobrym sposobem na skuteczne usuwanie zabrudzeń z wyświetlaczy mniejszych i większych jest zwykłą ściereczka z mikrofibry. Znajduje się w większości domów, a jeśli jej nie, kosztuje naprawdę niewiele. Nie ma potrzeby korzystania z żadnych specjalistycznych środków myjących – wystarczy odrobinę zwilżyć ściereczkę i z pewną dozą ostrożności przetrzeć ekran.

Najczęściej efekty są doskonałe, a na matrycy nie powstają żadne smugi. Rzecz jasna, można też skorzystać z płynów przeznaczonych typowo do czyszczenia ekranów – łatwo nabyć je w sklepach z elektroniką. W większości sytuacji nie ma jednak potrzeby sięgania po nie, a wszelkiego rodzaju metody homemade zdadzą egzamin praktyczny w stu procentach.

Ściereczki stworzone dla takich zastosowań

Łatwo nabyć także specjalne ściereczki przeznaczone do oczyszczania ekranów.

Kosztują niewiele i dobrze spełniają swoje zadanie. Można tu wskazać zarówno suche ściereczki bezpyłowe, zwykle używane wraz z odpowiednimi płynami myjącymi. Są też ściereczki nawilżone odpowiednim środkiem, które mają tę zaletę, że radzą sobie z miejsca również z trwalszymi zabrudzeniami. To normalne, że na powierzchni ekranu mogą znajdować się ślady dziecięcych rączek czy drobinki tłuszczu, które niczym aerozol unoszą się w mieszkaniach podczas smażenia.

Wilgotna ściereczka usunie je natychmiast, a dzięki specjalnej formule, często na bazie alkoholu izopropylowego, nie trzeba martwić się o smugi.